Σάββατο 3 Δεκεμβρίου 2016

"ΑΣ ΑΡΗΣ" ΘΗΒΑΣ

Δυστυχώς για ακόμη ένα αγώνα η ομάδα του ΑΡΗ δεν κατάφερε να πάρει το πολυπόθητο ροζ φύλλο αγώνος. Ο Αγώνας ήταν από πριν γνωστό ότι ήταν ντέρμπι και θα κρίνονταν στις λεπτομέρειες.Το πρώτο δεκάλεπτο τελείωσε με σκορ 17 - 16 και όλοι πίστευαν ότι ανάλογη θα ήταν και η συνέχεια.Ένα "ΚΑΣΤΑΣΤΡΟΦΙΚΌ" όμως δεύτερο δεκάλεπτο,με πολλά λάθη από τους παίχτες του ΑΡΗ και οι περισσότεροι παίχτες της φιλοξενούμενης ομάδας από το Σχηματάρι αυτή του ΕΡΜΗ να είναι σχεδόν αλάνθαστοι και απίστευτα εύστοχοι έκαναν ένα  επιμέρους σκορ 10 - 31 και το τελικό αυτού του δεκαλέπτου  και του ημιχρόνου να είναι 27 - 44.Στη συνέχεια οι παίχτες του ΑΡΗ ισορρόπησαν το παιχνίδι και το επιμέρους σκορ του τρίτου δεκαλέπτου ήταν ισόπαλο 19 - 19. Στο τέταρτο δεκάλεπτο δεκάλεπτο έγινε μεγάλη προσπάθεια για γυρίσει το ματς και στο επιμέρους σκορ οι παίχτες μας το κέρδισαν με αυτό να είναι 34 - 19 αλλά η διαφορά ήταν ιδιαίτερη μεγάλη και πολύ δύσκολο να ανατραπεί.Σίγουρα αξίζουν και οι παίχτες του ΕΡΜΗ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ πολλά συγχαρητήρια για την απόδοση τους που σε πολλές στιγμές άγγιξε το τέλειο. Συγχαρητήρια και στους παίχτες του ΑΡΗ διότι σε αρκετή διάρκεια τους ματς έδειξαν ότι μπορούν πολλά. Χωρίς ιδιαίτερα παράπονα η διαιτησία των Κοτσιμπού και Ντάνου .