Κυριακή 29 Ιανουαρίου 2017

"ΑΣ ΑΡΗΣ" ΘΗΒΑΣ

Όπως σας είχαμε πει το Σάββατο που πέρασε η ομάδα μας είχε ένα δύσκολο αγώνα με την ομάδα της Μαλεσίνας . Δύσκολο όμως ήταν μόνο στα χαρτιά,αφού οι παίχτες του Χρήστου Χρ. είχαν διαφορετική άποψη.Από την αρχή έδειξαν τις διαθέσεις τους και μπήκαν στο γήπεδο αποφασισμένοι για τη νίκη.Το πρώτο δεκάλεπτο κατάφεραν μια διαφορά " 21 " πόντων αφού αυτό τελείωσε 31 - 10 . Συνέχισαν την πολύ καλή άμυνα χωρίς να επιτρέψουν ποτέ στους παίχτες της Μαλεσίνας να σκεφτούν ότι μπορούν να κάνουν κάτι παραπάνω...Το ημίχρονο τελείωσε με σκορ 49 - 26.Στο δεύτερο ημίχρονο έκαναν αυτοσυγκράτηση δυνάμεων πάντα όμως ήταν αυτοί που κρατούσαν τα ηνία του αγώνα.Το τελικό αποτέλεσμα ήταν 85 - 47 επισφραγίζοντας την πολύ καλή δουλειά που γίνεται από το νέο προπονητικό επιτελείο της ομάδος.Πρώτος σκόρερ της ομάδας και του αγώνα ήταν ο Τσιρόπουλος με 24 πόντους και 4 τρίποντα και ακολούθησε ο Γκόλιας με 21 πόντους και 2 τρίποντα.Συγχαρητήρια για ακόμη μια φορά στην υπέροχη προσπάθεια της ομάδας !!!