Κυριακή 22 Ιανουαρίου 2017

"ΕΣ ΚΑΔΜΟΣ"

Δυστυχώς για την άλλη ομάδα της πόλης το αποτέλεσμα δεν ήταν αυτό που όλοι θα θέλαμε... το σημερινό "τοπικό ντέρμπι" με την ομάδα της Λαμίας βρήκε νικήτρια την φιλοξενούμενη ομάδα της Λαμίας και μάλιστα στην παράταση με το τελικό σκορ να είναι 76 - 82 .Η ομάδα της Λαμίας ήταν αυτή που μπήκε στο γήπεδο πιο αποφασισμένη για τη νίκη και πήρε κεφάλι στο σκορ από την αρχή και τη βρήκε στο ημίχρονο να προηγείται με σκορ 27 - 35 . Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας φάνηκε σαφώς βελτιωμένη και κατάφερε να φτάσει και στην ισοφάριση 68 - 68 που ήταν και το σκορ λήξης του δευτέρου ημιχρόνου.Στην παράταση που όλα κρίνονται στις λεπτομέρειες χάθηκε η προσοχή και αυτοσυγκέντρωση των παιχτών και το τελικό σκορ βρήκε νικητές τους φιλοξενούμενους με τελικό σκορ 76 - 82 .