Κυριακή 12 Μαρτίου 2017

ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ

Η απόλυτη κυριαρχία του ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ συνεχίστηκε και χθες στο μεγάλο ντέρμπι με την ομάδα του ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ και μάλιστα στην έδρα του αήττητου έως χθες ΕΡΜΗ.Από την αρχή οι ψυχωμένοι παίχτες του ΑΣ  ΑΡΗΣ έδειξαν ότι δεν θα επέτρεπαν στον αντίπαλο ούτε να σκεφτεί ότι μπορεί να κάνει κάτι απέναντι σε αυτή την ομάδα . Πήρε από νωρίς τα σκήπτρα στο σκορ και το ημίχρονο βρήκε την ομάδα του ΑΣ ΑΡΗΣ να προηγείται με σκορ 26  - 37. Στο δεύτερο ημίχρονο ,όπως ήταν αναμενόμενο,η ομάδα του ΕΡΜΗΣ έβαλε όλα τα "δυνατά" ( και όχι μόνο ) στο γήπεδο και με παιχνίδι πολύ σκληρό,πολλές φορές πέρα από τα όρια του αντιαθλητικού,και με τη διαιτησία να μην "μοιράζει το καρπούζι ακριβώς στη μέση" κατάφερε να φτάσει στο σκορ 68 - 68  και ο αγώνας να οδηγηθεί στην παράταση.Εκεί μίλησε κυρίως η ψυχή των παιχτών του ΑΣ ΑΡΗΣ οι οποίοι με επιμέρους σκορ 14  - 3 κατάφεραν να πάρουν το πολυπόθητο ροζ φύλλο αγώνος και τους βαθμούς της νίκης.Αυτό ανατρέπει τελείως την κατάσταση αφού πλέον οι ομάδες στα τελικά παιχνίδια θα έχουν από 1 νίκη και θα απομένουν άλλες 2 για την άνοδο στην Γ' ΕΘΝΙΚΗ. Το όνειρο του ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ μόλις ξεκίνησε και όλοι πρέπει να είμαστε αρωγοί και να βοηθήσουμε όπως μπορούμε.Θα πρέπει να γίνει ιδιαίτερη αναφορά στον κόσμο του ΑΣ ΑΡΗΣ που έδωσε βροντερό παρών με περίπου 100 φιλάθλους που συνεχώς με τις φωνές του εμψύχωναν την ομάδα και στο τέλος πανηγύρισαν όλοι μαζί την τεράστια επιτυχία !!!