Κυριακή 22 Απριλίου 2018

ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ

Η ομάδα μας ξεκίνησε τη σειρά των αγώνων play off της χρονιάς 2017-2018 με νικηφόρο αποτέλεσμα απέναντι στην ομάδα της Ιτέας. Απέναντι σε έναν σκληρό , όπως αποδείχθηκε αντίπαλο,τελικά ο ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ επικράτησε με τελικό σκορ 70-66. Η ομάδα της της Ιτέας ξεκίνησε πολύ δυναμικά τον αγώνα στο πρώτο μέρος ήταν σχεδόν συνέχεια μπροστά στο σκορ,με το το ημίχρονο να βρίσκει τις ομάδες ισόπαλες με σκορ 31-31.Κάπου εκεί η ομάδα άρχισε να λειτουργεί πιο μυαλωμένα και με σωστές επιλογές κατάφερε γρήγορα να πάρει κεφάλι στο σκορ και το τρίτο δεκάλεπτο έληξε 55-48. Παρόλο την προσπάθεια των φιλοξενούμενων μέχρι το τέλος ,εκτός από τα μειώσουν 66-63, 30' πριν τη λήξη ήταν ότι καλύτερο για αυτούς και το τελικό 70-66 ήρθε απολύτως φυσιολογικά.Έτσι λοιπόν ήρθε η πολυπόθητη πρόκριση στον τελικό όπου θα περιμένουμε τα τελικά της σειράς με τις ομάδες της Μαλεσίνας και την ομάδα της Άμφισσας. Το επιμέρους σκορ στις ομάδες είναι 2-1 υπέρ της ομάδας της Άμφισσας με τον επόμενο γώνα να είναι στο γήπεδο της Μαλεσίνας.