Παρασκευή 27 Μαΐου 2011

Μεγάλες διακρίσεις του ΦΕΟΘ στα Πανελλήνια Πρωταθλήματα Badminton

Το τμήμα badminton του ΦΕΟΘ συμμετείχε με μεγάλη επιτυχία στις 8 ΜΑΪΟΥ 2011, στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παμπαίδων – Παγκορασίδων κάτω των 11 ετών στο Ε.Α.Κ Λαυρίου με τους εξής αθλητές/τριες του: ΤΣΙΩΛΗ ΓΙΩΡΓΟ, ΚΡΟΥΣΤΑΛΗ ΔΗΜΗΤΡΑ ΚΑΙ ΑΡΒΑΝΙΤΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ.
Η Διάκριση ήταν μεγάλη για τους μικρούς μας αθλητές ΤΣΙΩΛΗ ΓΙΩΡΓΟ και ΚΡΟΥΣΤΑΛΗ ΔΗΜΗΤΡΑ οι οποίοι κατέκτησαν τη δεύτερη θέση στο απλό παμπαίδων και απλό
παγκορασίδων αντίστοιχα παίρνοντας το αργυρό μετάλλιο στο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ U-11.
Στις 22 ΜΑΙΟΥ 2011 στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παμπαίδων – Παγκορασίδων κάτω των 13 ετών στο Ε.Α.Κ. Λαυρίου η ομάδα του Φ.Ε.Ο.Θ. κατέλαβε τη 1η θέση από πλευράς μεταλλίων με τους εξής αθλητές/τριες: ΚΡΟΥΣΤΑΛΗ ΝΙΚΟ, ΜΠΟΥΛΙΟ ΜΑΡΙΟ, ΚΥΡΙΤΣΟΠΟΥΛΟ, ΔΗΜΗΤΡΙΟ , ΤΣΙΩΛΗ ΓΙΩΡΓΟ, ΒΟΓΚΛΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ, ΤΣΕΛΛΟΥ ΕΥΤΥΧΙΑ, ΤΣΙΩΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ, ΚΥΡΙΤΣΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΓΔΑ, ΚΡΟΥΣΤΑΛΗ ΔΗΜΗΤΡΑ, ΞΕΝΑΚΗ ΚΑΤΙΑ.