Σάββατο 6 Μαΐου 2017

ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ ΑΓΩΝΑΣ ΒΓΑΛΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΠΙΟ ΤΡΕΛΑ ΟΝΕΙΡΑ !!!
Και οι δύο ομάδες από την αρχή του αγώνα έδειξαν ξεκάθαρα ότι ήθελαν πάρα πολύ τη νίκη! Τα πολλά νεύρα ,σε αθλητικό επίπεδο,ήταν αυτά που επικρατούσαν και δεν άφηναν το σκορ... Το 12-16 του πρώτου δεκαλέπτου δείχνει αυτό ακριβώς... Στη λήξη του ημιχρόνου δεν υπήρχε καμία αλλαγή-διαφορά και το σκορ χαμηλό και ισόπαλο... 29-29... Κάπου εκεί τα πράγματα έδειξαν να αλλάζουν και την ομάδα του Σχηματαρίου να παίρνει κεφάλι και στο τρίτο δεκάλεπτο να προηγείται ακόμη και με 8 πόντους...  Σε αυτό το σημείο σε ένα ακόμη time out του coach Χρήστου Χρ. οι οδηγίες του "έπιασαν τόπο"... με τους παίχτες να κάνουν ότι πρέπει και κυρίως με ηρεμία που μέχρι αυτό το σημείο δεν είχαν καθόλου... Έτσι λοιπόν ξεκίνησε η αντεπίθεση της ομάδας που κράτησε μέχρι και το τέλος του αγώνα όπου τελικά η επικράτηση , και μάλιστα εύκολη , ήρθε με 13 πόντους διαφορά και το τελικό 70 - 57 να λάμπει στο ταμπλό του γηπέδου... Ένα γήπεδο που ήταν κατάμεστο από φιλάθλους,κυρίως της ομάδας μας, οι οποίοι συνέχεια με το χειροκρότημα και τις φωνές βοηθούσαν τους παίχτες!!! Από πλευράς πόντων, πρώτος σκόρερ ήταν ο Γκόλιας με 23 (1) πόντους και ακολούθησε ο Τσιρόπουλος με 14 (2) και οι Ψαριανός , Ευγενίου και Μανώλας με 8. Από πλευράς φιλοξενούμενων ο Γυφτονικολός πέτυχε 15 και ακολούθησε ο Φλώτσιος με 11 (1) . Από πλευράς διαιτησίας των κ. Κοτσομπού και κ. Ντάνου δεν υπήρχαν πολλά παράπονα σε ένα ομολογουμένως πολύ δύσκολο διαιτητικά παιχνίδι αφού οι επαφές ήταν πάρα πολλές και αρκετές από αυτές ιδιαίτερα δυνατές... Απίστευτη βοήθεια και ώθηση από τον κόσμο που κυριολεκτικά κατέκλυσε το κλειστό γυμναστήριο Ερρίκος Ανδρέας Χατζόπουλος και η διοίκηση και οι παίχτες του ΑΡΗ τους ευχαριστούν και τους περιμένουν να είναι πάλι μαζί και το επόμενο,τελευταίο παιχνίδι,Σάββατο στην έδρα του Σχηματαρίου.